17 Հուլիս 2013 - 07:58 AMT
«Կուբանի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիսը պատմել է այս մրցաշրջանում կրասնոդարյան թիմի խնդիրների մասին:
«Ռուսաստանի առաջնության առաջին տուրից հետո տրամադրությունը մարտական է: Հաշվի առնելով, որ «Ռուբինը»» դեռ առաջին խաղակեսից հետո մնացել էր 10 հոգով, մենք սկսեցինք մեծ ուժերով գրոհել: Սակայն մրցակիցը լավ դիմադրեց և անգամ կարողացավ բացել խաղի հաշիվը»,- Օզբիլիսի խոսքերն է մեջբերում «Իզվեստիան»:
Այս տարի «Կուբանը» առաջին անգամ մասնակցելու է Եվրոգավաթի խաղարկությանը: Կիսապաշտպանը խոստովանել է, որ իրենց բավական դժվար հանդիպում է սպասվում. «Նախորդ տարի մենք հիանալի արդյունքի ենք հասել, այդ պատճառով էլ պետք է պահել մակարդակն ու երկրպագուներին չհիասթափեցնել: Ողջ առաջնության ընթացքում մենք լավ խաղ ենք ցույց տվել: Կայուն ենք հանդես եկել բոլոր մարզիչների գլխավորությամբ: Մենք հիանալի թիմ ու մարզիչ ունենք և շարունակում ենք տքնաջան մարզվել»:
Օզբիլիսը նշել է, որ կցանկանար այս տարի անքան գնդակ խփել, որքան հնարավոր է, որպեսզի օգնի թիմին հասնել հաղթանակի: Սակայն նա միաժամանակ նշել է, որ այդքան էլ կարևորություն չի տալիս գոլերին:
Կիսապաշտպանը խոսել է նաև Հայաստանի հավաքականի մասին ու նշել, որ թիմին պակասում է կայուն խաղ, ինչի վրա իրենք հիմա աշխատում են. «Վերջին արդյունքները մեզ վստահություն են տվել: Հույս ունեմ, որ մենք կկարողանանք պահել այդ ալիքն ու կպայքարենք ԱԱ ուղեգրի համար»:

17 Июль 2013 - 07:45 AMT
Полузащитник “Кубани” и сборной Армении Арас Озбилис рассказал о задачах краснодарского клуба в текущем сезоне и суперголе в ворота казанского “Рубина”.
“После первого тура чемпионата России настроение боевое. Что касается матча, то, учитывая, что “Рубин” остался вдесятером еще в первом тайме, мы пошли большими силами в атаку во второй половине встречи. Однако соперники смогли дать нам отпор и даже открыть счет в матче”,- слова Озбилиса передают “Известия”.
В этом году “Кубань” впервые в истории клуба будет играть в еврокубках. Полузащитник признался, что им предстоит очень сложный сезон: “В прошлом году мы добились отличного результата, поэтому нужно подтвердить свой статус и не ударить лицом в грязь перед людьми, которые переживают за “Кубань”. Мы показывали хорошую игру на протяжении всего чемпионата. Причем я хочу, чтобы вы понимали: мы играли стабильно при всех тренерах. У нас прекрасный коллектив и новый тренер, при котором мы трудимся так же старательно”.
Озбились отметил, что ьотел бы в этом сезоне забивать столько, сколько возможно и сколько нужно для того, чтобы побеждала команда. Однако он подчеркнул, что на самом деле голы для него большого значения не имеют. “Главное, чтобы “Кубань” зарабатывала необходимые для итогового результата очки. Наша задача заключается в том, чтобы выступить не хуже, чем в прошлом году. Но при амбициях команды и сопутствующей удаче, может быть, получится забраться и выше”,- сказал Озбилис.
Полузащитник так же заговорил и о сборной Армении, отметив, что в команде не хватает стабильности, но они работают над этим: “Последние результаты добавили нам положительных эмоций. Надеюсь, у нас получится удержаться на этой волне и еще побороться за путевку в Бразилию”.