Դորտմունդի «Բորուսիայում» բոլորն անչափ տխրել են, որ թիմի նոր կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածք է ստացել, հաղորդում է գերմանական մամուլը: Այս մասին հայտարարել է թիմի սպորտային տնօրեն Միխայել Ցորկը:
«Իսկապես ցավալի է, որ նա վնասվածք է ստացել: Մենք բոլորս էլ տխրել ենք: Բայց արդեն գիտենք, թե որքան ժամանակով է նա բացակայելու: Սակայն ուրախալի է, որ Մխիթարյանը ժամանակ ուներ հարմարվելու «Բորուսիային»,- ասել է Ցորկը:
Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպանը վնասվածք է ստացել «Լյուցերնի» հետ ընկերական խաղում: Նա շարքից դուրս է եկել 4 շաբաթով:

В дортмундской “Боруссии” все очень расстроились из-за травмы, которую получил новый полузащитник команды Генрих Мхитарян, сообщает немецкая пресса. Об этом заявил спортивный директор дортмундцев Михаэль Цорк.
“Нам действительно очень жаль, что Мхитарян получил травму. У нас все очень расстроились. Но нам уже известен промежуток, времени, в течение которого футболист не будет в распоряжении команды. К счастью, у Мхитаряна до травмы уже было время для того, чтобы почувствовать себя в “Боруссии” в своей тарелке”, — сказал Цорк.
Игрок сборной Армении получил частичный разрыв синдесмоза правой лодыжки в товарищеском матче с участием дортмундцев и швейцарского “Люцерна”. Он выбыл из строя на срок до четырех недель.