18 Հուլիս 2013 - 07:00 AMT
ԱՄՆ Կոնգրեսի խոսնակ Ջոն Բեյները մեկնաբանել է սենատոր Լինդսի Գրեմի այն հայտարարությունը, թե պետք է բոյկոտել 2014 թվականի Սոչիի Օլիմպիական խաղերը:
«Ինձ դուր է գալիս սենատոր Գրեմը, մենք 20 տարի է ընկերներ ենք: Բայց ես կարծում եմ, որ նա բացարձակ սխալ է: Ինչու մենք պետք է պատժենք ամերիկացի մարզիկներին, որոնք 3 տարի է տքնաջան մարզվում են, որպեսզի հանդես գան Օլիմպիական խաղերում, մի դավաճանի պատճառով, ով չի կարողանում իր համար ապաստան գտնել»,- Բեյների խոսքերն է մեջբերում «ՌԻԱ Նովոստին»:
Լինդսի Գրեմը նշել էր, որ ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման պետք է դիտարկի 2014 թվականի Սոչիի Օլիմպիական խաղերի բոյկոտը, եթե Ռուսաստանը ապաստան տա Էդվարդ Սնոուդենին:

18 Июль 2013 - 06:54 AMT
Спикер палаты представителей конгресса США Джон Бейнер прокомментировал идею сенатора Линдси Грэма бойкотировать Олимпийски игры в Сочи.
“Мне нравится сенатор Грэм. Мы близкие друзья вот уже 20 лет. Но я думаю, что он абсолютно неправ. Почему мы должны наказывать спортсменов США, которые уже три года тренируются, чтобы соревноваться на Олимпийских играх, из-за предателя, который не может найти себе дом” – цитируют Бейнера РИА-Новости.
Линдси Грэм раннее заявил, что президент США Барак Обама должен рассмотреть вопрос о бойкоте Олимпийских игр в Сочи, если Россия предоставит убежище Эдварду Сноудену.