Հուլիսի 23-27-ը Սանկտ-Պետերբուրգում կայանալու է Նահանգապետ գավաթի խաղարկությունը, որին հանդես է գալու նաև Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանն ասաց, որ Պետերբուրգ կուղևորվեն վեց բռնցքամարտիկներ:
«Այս մրցաշարից հետո ես կկողմնորոշվեմ, թե մեր բռնցքամարտիկներից ով կմասնակցի Ղազախստանում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը»,- նշեց Աղամալյանը:
Իսկ Սանկտ- Պետերբուրգում ելույթ կունենան Նարեկ Աբգարյանը (52 կգ), Արարատ Մխիթարյանը (56 կգ), Հովհաննես Բոչկովը (60 կգ), Արա Պուլուզյանը (64 կգ), Արման Հովիկյանը (69 կգ) և Ազատ Դավթյանը (91 կգ):

22 Июль 2013 - 06:01 AMT
С 23 по 27 июля в Санкт- Петербурге пройдет международный турнир по боксу Кубок Губернатора, где выступит и сборная Армении.
Как корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал главный тренер сборной Карен Агамалян, сборная в Петербург отправится с шестью боксерами.
“После этого турнира я уже определюсь, кто из наших боксеров в октябре выступит на чемпионате мира в Казахстане”,- Агамалян.
А в Санкт- Петербурге на ринг выйдут Нарек Абгарян (в/к 52), Арарат Мхитарян (в/к 56), Ованнес Бочков (в/к 60), Ара Пулузян (в/к 64), Арман Овикян (в/к 69) и Азат Даватян (в/к 91).