22 Հուլիս 2013 - 12:24 AMT
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականը Ունիվերսիադայի ավարտից հետո ուսումնամարզական հավաք է սկսել Ծաղկաձորում:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանը ասել է, որ իրենց հետ միասին մարզվում են նաև Ղրղզստանի, Ուզբեկստանի ու ԱՄՆ հավաքականները:
«Մենք պատրաստվում ենք Ստեփան Սարգսյանի անվան միջազգային մրցաշարին, որը տեղի կունենա օգոստոսի 2-4 Վանաձորում: Մրցաշարն այս տարի շատ ուժեղ ըմբիշների կհավաքի, որոնք ոսկե մեդալներ են նվաճել աշխարհի առաջնություններում և Օլիմպիական խաղերում»,-ասել է մարզիչը:
Բաղդադյանը նշել է, որ մրցաշրից հետո կհրապարակի հավաքականի կազմը, որը սեպտեմբերի 16-22 Բուդապեշտում կմասնակցի աշխարհի առաջնությանը:

22 Июль 2013 - 12:16 AMT
Сборная Армении по вольной борьбе сразу после завершения Универсиады в Цахкадзоре начала учебно-тренировочный сбор.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Араик Багдадян сказал, что вместе с ними так же тренируются и сборные Киргизии, Узбекистана и США.
“Мы готовимся к международному турниру имени Степана Саркисяна, который состоится 2-4 августа в Ванадзоре. Турнир в этом году соберет очень сильных борцов, которые на чемпионатах мира и Олимпийских играх завоевали медали”,- отметил наставник.
Багдадян отметил, что после этого турнира назовет состав сборной, которая 16-22 сентября в Будапеште выступит на чемпионате мира.