22 Հուլիս 2013 - 16:44 AMT
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանը հանդիպել է հուլիսի 13-ին Նոր Մոսկվայի մերձակայքում տեղի ունեցած ավտովթարից հետո ձերբակալված հայ վարորդ Հրաչյա Հարությունյանին: Այս մասին հաղորդում են ՌԴ ներքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունը:
«Օմբուդսմենի և Հարությունյանի հանդիպումը տեղի է ունեցել «Մատրոսկայա տիշինայում»»,-ասված է ՆԳՆ տարածած հաղորդագրության մեջ, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին:
Հիշեցնենք, որ ողբերգական ավտովթարը տեղի է ունեցել հուլիսի 13-ին` Նոր Մոսկվայի մերձակայքում: Բեռնատարի հայ վարորդը, դուրս գալով երկրորդական ճանապարհից, բախվել է մարդատար ավտոբուսին, ինչի հետևանքով 18 մարդ է զոհվել:
Նշենք նաև, որ ՄԻՊ գրասենյակից հաղորդում են, որ հանդիպման մանրամասները Կարեն Անդրեասյանը կներկայացնի վաղը՝ Երևանում կայանալիք մամուլի ասուլիսի ժամանակ:

22 Июль 2013 - 16:35 AMT
Армянский омбудсмен Карен Андреасян встретился в понедельник в СИЗО с гражданином Армении Грачья Арутюняном, на которого возлагают вину за крупное ДТП под Подольском, сообщила в понедельник пресс-служба московского главка МВД.
"Встреча омбудсмена Армении с обвиняемым по делу о ДТП состоялась в "Матросской тишине". Правозащитник поблагодарил следователя за содействие", — говорится в сообщении, передает РИА Новости.
Груженный щебнем грузовик 13 июля врезался в рейсовый автобус, ехавший из Подольска в Курилово. В результате аварии погибли 18 человек, пострадали более 40. Тверской суд Москвы арестовал водителя грузовика Арутюняна. Под стражей он останется до 13 сентября. В понедельник в СИЗО "Матросская тишина" прошел допрос обвиняемого, в рамках которого Арутюнян отказался давать показания.