Մոսկվայի «Սպարտակի» գլխավոր մարզիչ Վալերի Կարպինը խոսել է այն մասին, որ մրցաշրջանին պատրաստվելիս ֆուտբոլիստները չեն հասցրել 100 %-ոց մարզավիճակ ձեռք բերել, ինչպես նաև գնահատել է առանձին խաղացողների պատրաստվածությունը:
«Առաջին մի քանի տուրերից դատելով` մեր թիմը պատրաստ է 80 %-ով: Որոշ ֆուտբոլիստներ լավ վիճակում են, ոմանք` ոչ այդքան,- «ՆՏՎ-Պլյուսի» եթերում ասել է մարզիչը»,- Պրեմիեր-լիգայի բոլոր թիմերն էլ կամ քիչ են մարզվել, կամ` քիչ հանգստացել»:
Կարպինը նշել է, որ հայ հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը մեծ ծավալի աշխատանք է կատարում մարզումների և խաղի ժամանակ. «Հնարավոր է, նրա մոտ ինչ որ բան չի ստացվում: Բայց դա առիթ չի տալիս ասելու, թե մենք հարձակվողների հետ խնդիրներ ունենք»:

Главный тренер московского “Спартака” Валерий Карпин посетовал на то, что из-за скомканной подготовки в межсезонье футболисты не готовы на 100 %, а так же оценил форму отдельных игроков.
“Если оценивать форму команды по первым турам, то команда готова процентов на 80. Кто-то из футболистов – лучше, кто-то – хуже. Эта разнородность объясняется скомканной подготовкой в межсезонье, – заявил наставник в эфире “НТВ-Плюс Наш футбол”. — Все команды премьер-лиги либо мало отдыхали, либо мало тренировались. Проще говоря, сейчас некоторые футболисты не готовы”.
Карпин отметил, что армянский нападающий Юра Мовсисян выполняет огромный объем работы в матче и на тренировках: “Возможно, что-то у него не получается. Но я бы не сказал, что у нас есть серьезные проблемы с нападающими”.