30 Հուլիս 2013 - 06:43 AMT
ՄԱԿ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Մարկ Լայլալը Օլիմպիադայի փոխանցումավազքի սիմվոլիկ փայտիկը փոխանցել է իր բրազիլացի կոլեգային: 2016 թվականին Բրազիլիան հյուրընկալելու է ամառային Օլիմպիական խաղերը: Լոնդոնը խաղերն անցկացրել է մեկ տարի առաջ:
Պաշտոնական արարողությունը կայացել է ՄԱԿ-ի շտաբ-բնակարանում, և մասնակցել է նաև նրա գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունը:
«Փոխանցումավազքը խորհրդանշում է մեր ընդհանուր նպատակներն ու արժեքները: Մեր ցանկությունն է Օլիմպիական խաղերն օգտագործելու խաղաղության և համաձայնության գալու համար»,- ասել է Պան Գի Մունը:

30 Июль 2013 - 06:19 AMT
Посол Великобритании при ООН Марк Лайалл Грант передал символическую эстафетную палочку своему бразильскому коллеге Луису Альберто Фигередо Машадо, чья страна примет летние Олимпийские игры 2016 года.
Официальная церемония прошла в штаб-квартире ООН, в ней также принял участие генеральный секретарь всемирной организации Пан Ги Мун. Год назад в Лондоне проходили летние Олимпийские игры.
“Передача эстафеты символизирует наши общие цели и ценности, а также наше стремление использовать олимпийские игры в качестве платформы для содействия взаимопониманию и миру”, – сказал Пан Ги Мун, чьи слова приводит АП.