ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հուլիսի 28-ից օգոստոսի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է և հայ դիրքապահները շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, в период с 28-ого июля по 3-е августа на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения Азербайджан нарушил режим прекращения огня около 250 раз. Из автоматического оружия разного калибра в направлении позиций карабахских войск было произведено 1200 выстрелов.
Как ранее сообщила пресс-служба Армии обороны НКР, 2-го августа азербайджанцы ранили военнослужащего Армии обороны Арцаха Сармена Кочаряна 1993 г.р., который находился на боевом посту на северо-восточном направлении линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана.