Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն այսօր ընդունել է ՀՅԴ «Նոր սերունդ» երիտասարդական միավորման կամավորներին, որոնք Ֆրանսիայից ժամանել են Արցախ «Երկիր» բարեգործական նախագծի շրջանակներում: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացնում է LՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Կարեն Միրզոյանը կարևորել է նրանց կողմից տարվող աշխատանքը և ընդգծել նման նախաձեռնությունների անհրաժեշտությունը, մասնավորապես՝ հայրենիք-սփյուռք կապերի ամրապնդման համատեքստում:
Երիտասարդական միավորման ներկայացուցիչներն իրենց հերթին նախարարին ներկայացրել են իրականացվող ծրագիրը՝ ուղղված Ստեփանակերտի և Մարտակերտի երիտասարդական կենտրոնների վերանորոգմանը, ինչպես նաև Ստեփանակերտում 7-14 տարեկան երեխաների համար ժամանցի կենտրոնի բացմանը:
ԼՂՀ արտագին գործերի նախարարը նաև պատասխանել է հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերում էին ղարաբաղաադրբեջանական հակամարտության կարգավորման գործընթացին, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներին:
Հանդիպման ավարտին երիտասարդական միավորման անդամները հույս են հայտնել, որ նմանատիպ հանդիպումները շարունակական բնույթ կկրեն:

9 Август 2013 - 15:50 AMT
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян 9 августа принял волонтеров молодежной ассоциации «Нор Серунд» («Новое Поколение») АРФ «Дашнакцутюн», прибывших из Франции в НКР в рамках благотворительной программы «Еркир» («Страна»).
Приветствовав гостей, Карен Мирзоян отметил важность работы, выполняемой молодежной ассоциацией, и подчеркнул необходимость осуществления подобных инициатив, в частности, в контексте укрепления связей Родина – Диаспора.
Представители молодежной ассоциации в свою очередь представили министру подробности осуществляемой программы, направленной на ремонт молодежных центров в Степанакерте и Мартакерте, а также открытие развлекательного центра в Степанакерте для детей в возрасте 7-14 лет.
Министр иностранных дел также ответил на вопросы, в основном касающиеся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, а также региональных проблем.
В завершении встречи члены молодежной ассоциации поблагодарили Карена Мирзояна за теплый прием и выразили надежду, что подобные встречи будут повторяться.