Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 17-ին այցելել է Շուշի քաղաքում կառուցվող երկրաբանական թանգարան և ծանոթացել այնտեղ տարվող աշխատանքներին:
Բակո Սահակյանը կարևորել է նման հաստատության առկայությունը Արցախում՝ նշելով, որ մեր հանրապետությունում առաջին անգամ է ստեղծվում նմանատիպ թանգարան, և այն պիտի դառնա կարևոր գիտակրթական ու զբոսաշրջային կենտրոն:
Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նույն օրը երկրի ղեկավարն այցելել է նաև Շուշիի կերպարվեստի պետական թանգարան և ներկա գտնվել Հադրութի շրջանի Տող գյուղի դպրոցի երեխաների հաշվետու համերգին: Կարևորելով այս միջոցառումների անցկացումը Շուշիում՝ Նախագահը նշել է, որ նման նախաձեռնությունները մեծապես նպաստում են Շուշիի` Արցախի պատմամշակութային կենտրոնի երբեմնի փառքը վերականգնելու գործին, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

17 Август 2013 - 10:06 AMT
17 августа президент Республики Арцах Бако Саакян посетил строящийся в Шуши геологический музей и ознакомился с ходом проводимых там работ.
Бако Саакян отметил важность наличия данного учреждения в Арцахе, подчеркнув, что впервые создается подобного рода музей, который должен стать важным научно-образовательным и туристическим центром.
Президент дал конкретные поручения по должному выполнению работ.
Глава государства также посетил Государственный музей изобразительного искусства города Шуши и присутствовал на отчетном концерте учащихся школы села Тох Гадрутского района. Подчеркнув важность проведения данного мероприятия, президент отметил, что такие инициативы окажут существенное воздействие на восстановление былой славы Шуши, как историко-культурного центра Арцаха.