20 Օգոստոս 2013 - 06:05 AMT
Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որն իր նորամուտն է նշել Գերմանիայի առաջնության «Այնտրախտի» (2:1) հետ 2-րդ տուրի խաղում, նշել է, որ չի տխրել, երբ մարզիչն իրեն փոխարինել է: Մխիթարյանը նշել է, պետք է լավ մարզավիճակ ձեռք բերի:
«Ես չեմ կարող մեղադրել մարզչին, որ ինձ փոխարինել է,-Մխիթարյանի խոսքերն է մեջբերում RuhrNachrichten-ը,- Հիմա կարևորը արդյունքն է: Ես ամեն դեպքում ուրախ եմ, որ նորամուտս եմ նշել թիմում: Դեռ լավ մարզավիճակ չեմ ձեռք բերել, կարևորն այն է, որ վնասվածքը թողել եմ անցյալում ու կարող եմ հանգիստ մարզվել»:

Полузащитник дортмундской “Боруссии” Генрих Мхитарян , дебютировавший за команду в матче 2-го тура чемпионата Германии с “Айнтрахтом” из Брауншвейга (2:1), отметил, что не расстроен тем фактом, что тренер заменил его. По его словам, сейчас ему нужно набрать форму после травмы.
“Я не могу осуждать тренера за то, что он сделал замену, – приводит RuhrNachrichten слова Мхитаряна. – Главное – это результат. Я в любом случае очень рад своему дебюту в команде. Конечно, пока мою форму нельзя назвать оптимальной. Хорошо, что травма осталась позади, и я могу спокойно работать”.