Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Մարտունի շրջկենտրոն և անցկացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված շրջանում մի շարք ծրագրերի իրականացմանը:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել գյուղատնտեսության, շինարարության և առողջապահության ոլորտներին:
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը կարևորել է տարբեր ոլորտների ընգդրկմամբ համապարփակ ծրագրերի իրականացումը` նշելով, որ նման ձևաչափով առաջնորդվելն ավելի մեծ խթան կհանդիսանա սոցիալ-տնտեսական առաջընթացի համար:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանն այցելել է շրջկենտրոնում կառուցվող մի շարք օբյեկտների շինհրապարակներ և ծանոթացել իրականացվող աշխատանքներին:
Նախագահին ուղեկցում էին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:

22 августа президент Республики Арцах Бако Саакян посетил райцентр Мартуни и провел там рабочее совещание, посвященное реализации ряда программ в районе.
Особое внимание было уделено сферам сельского хозяйства, строительства и здравоохранения.
В своем слове глава государства отметил важность осуществления комплексных программ, включающих различные сферы, отметив, что подобный формат послужит намного большим стимулом для обеспечения социально-экономического прогресса.
В тот же день президент Саакян посетил стройплощадки ряда объектов, строящихся в райцентре, и ознакомился с проводимыми там работами.