Թուրքական Hurriyet թերթի կայքում բաժանորդագրության գրանցման համար նախատեսված ցանկում ընդգրկված է նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը:
Թուրքիայում Ադրբեջանի դեսպանատանը տեղյակ են դրան և դիվանագիտական ներկայացուցչությունն իր դիրքորոշումն արդեն հայտնել է փաստի առթիվ՝ ինչպես ոչ պաշտոնապես, այնպես էլ պաշտոնապես. այժմ պատասխանի է սպասում: Դեսպանատան ներկայացուցիչները հավելել են, որ Թուրքիայում տոնական օրեր են, ուստի պատասխան կարելի է ակնկալել միայն երկուշաբթի, գրում է APA-ն:
Թերքի կայքի բաժանորդագրման բաժնում Հարավային Օսեթիան ու Աբխազիան նույնպես ներկայացված են որպես անկախ պետություններ:

19 Октябрь 2013 - 07:39 AMT
На веб-странице турецкой газеты Hurriyet, в разделе для абонентской регистрации указана Нагорно-Карабахская Республика.
В посольстве Азербайджана в Турции информированы об этом и дипломатическое представительство на официальном и неофициальном уровне выразило свою позицию по факту и в данный момент ждет ответа. Представители посольства добавили, что сейчас в Турции праздничные дни, поэтому ответ ожидается на следующей неделе в понедельник, пишет АПА.
На сайте газеты в абонентском разделе Южная Осетия и Абхазия также представлены как независимые государства.