«Սպարտակի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը հայտնվել է Բունդեսլիգայի միանգամից մի քանի ակումբների հետաքրքրության ոլորտում, հայտնում է championat.com-ը: Գերմանական թիմերի ներկայացուցիչներն ուշադիր հետևում են Ռուսաստանի առաջնության նախորդ տարվա լավագույն ռմբարկուի խաղին ինչպես «Սպարտակի», այնպես էլ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի կազմում:
Անցած շաբաթ Յուրա Մովսիսյանն օգնեց ազգային թիմին ոչ ոքի խաղալ Իտալիայի հետ, իսկ «Սպարտակին»՝ հաղթել «Անժիի» հետ խաղում:
Այս խաղաշրջանում Մովսիսյանը 7 գոլ է խփել ռուսական պրեմիեր լիգայում, իսկ ԱԱ-2014 թվականի ընտրական փուլում՝ 4 գոլ և 2 գոլային փոխանցում է կատարել:
«Սպարտակում» Մովսիսյանը խաղում է 2012 թ. վերջից, ուր նա տեղափոխվեց «Կրասնոդարից»:
Հոկտեմբերի 15-ին Նեապոլում տեղի ունեցավ 2014 թվականի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի B խմբի վերջին 10-րդ տուրի հանդիպումն Իտալիայի և Հայաստանի հավաքականների միջև: Խաղն ավարտվեց ոչ ոքի՝ 2:2

21 Октябрь 2013 - 10:49 AMT
Нападающий «Спартака» Юра Мовсисян попал в сферу интересов сразу нескольких клубов Бундеслиги, сообщает «Чемпионат.com». Представители немецких команд внимательно следят за лучшим бомбардиром прошлого чемпионата России в матчах и за сборную Армении, и за «Спартак».
На прошлой неделе Мовсисян помог национальной команде сыграть вничью со сборной Италии, а «Спартаку» — выиграть у «Анжи».
В нынешнем сезоне российской Премьер-Лиги Мовсисян забил 7 голов, а в отборочном турнире ЧМ-2014 форвард забил 4 гола и отдал 2 голевых передачи.
В «Спартак» Юра Мовсисян перешел в конце 2012 года из «Краснодара».
15-го октября в Неаполе состоялся матч последнего 10-го тура отборочного цикла Чемпионата мира 2014 года в группе B между сборными Италии и Армении. Матч завершился ничьей – 2:2.