21 Նոյեմբեր 2013 - 13:47 AMT
Դեկտեմբերի 12-ին ԱՄՆ ՌԾՈւ նախկին քարտուղար Փոլ Իգնատուսը կներկայացնի նոր լույս տեսած ՝ «5 x 3. Երեք մեծ հայ գրողների 15 գրքեր» վերնագրով գիրքը, գրում է The Armenian Weekly-ին:
Խարբերդում ցեղասպանությունից մազապուրծ եղած ծնողների ժառանգ հանդիսացող Իգնատուսը ծնունդով ԱՄՆ Կալիֆորնիայի նահանգի Գլենդեյլ քաղաքից է: Նա սովորել է Հարավային կալիֆորնիայի համալսարանում, եղել է սպա ԱՄՆ ՌԾՈւ շարքերում Երկրորդ համաշխարհայինի տարիներին: Ինգնատուսը նաև մի շարք կենսագրական գրքերի հեղինակ է:
Փոլ Ինգատուսը 8 տարի աշխատել է Ջոն Քենեդիի աշխատակազմում, իսկ Լինդոն Ջոնսոնի օրոք եղել է բանակի առաջին կցորդը, այնուհետև խորհրդականը պաշտպանության գծով:
Նոր գրքում ներկայացված են Լևոն Սյուրմելյանը, Մայքլ Արլենն ու Վիլյամ Սարոյանը՝ XX դարի երեք հայտնի հայազգի գրողներ, որոնք գրել են հայերեն և անգլերեն:

21 Ноябрь 2013 - 13:10 AMT
12 декабря экс-секретарь ВМФ США Пол Игнатиус представить новую опубликованную книгу: «5 x 3: 15 книг трех великих армянских писателей», пишет The Armenian Weekly.
Потомок спасшихся от резни в Харберде Игнатиус родом из Глендейла (Калифорния), затем учился в университете Южной Каролины. Он был морским офицером в годы Второй мировой войны. Пол Игнатиус автор ряда биографических книг.
Пол Игнатиус работал 8 лет в президентской администрации при Джоне Кеннеди и Линдоне Джонсоне первым атташе армии, а затем советником по обороне.
В новой книге представлены Левон Сурмелян, Майкл Арлен и Вильям Сароян – три выдающихся армянских писателя ХХ века, которые писали на армянском и на английском.