Թուրքիայում արգելված Քրդական աշխատավորական կուսակցության (ՔԱԿ) առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանը նամակ է հղել հայերին, որը հրապարակվել է «Ակոս» թերթում: Իմրալի կղզում գտնվող բանտից Օջալանը գրում է, որ երբեք չի ատել հայերին և Քրդական աշխատավորական կուսակցությունը պայքարում է ոչ միայն հանուն քրդերի իրավունքների, այլ նաև տարածաշրջանի բոլոր ժողովրդների, այդ թվում հայերի: Ինչպես հայտնում է քրդական Firat-ը, Օջալանը նշել է, որ «ХХ դարի սկզբին հնուց ի վեր Միջագետքում ու Անատոլիայում ապրող հայերը սարսափելի Ցեղասպանության ենթարկվեցին, սակայն կարողացան վերապրել: Ես անկեղծորեն ուզում եմ հարգել Հրանտ Դինքի հիշատակը, Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը ու հարգանքի տուրք մատուցել հայ ժողովրդին: Հրանտ Դինքը սպանվեց թուրքական իշխանությունների ներկայացուցիչների կողմից, ես հուսով եմ, որ այդ սպանությունն անհետևանք չի մնա»,- գրել է Օջալանը:
2014 թվականի հունվարի 13-ին Աբդուլլահ Օջալանը, հարգելով Հրանտ Դինքի հիշատակը, հաղորդագրություն էր տարածել բանտից. «Ես ողջունում եմ հայ ժողովրդի արժանի զավակի՝ եղբայր Հրանտի պայքարն ու հիշատակը»: Հաղորդագրությունը նա փոխանցել էր հունվարի 11-ին երկու քուրդ պատգամավորների միջոցով, որոնք այցելել էին Իմրալի:
Աբդուլլահ Օջալանը քուրդ քաղաքական ու ռազմական գործիչ է, Քրդական աշխատավորական կուսակցության առաջնորդը: 1999 թվականից ի վեր նա ցմահ ազատազրկում է կրում Իմրալի կղզում:

30 Январь 2014 - 10:28 AMT
Лидер запрещенной Курдской рабочей партии (PKK) Абдулла Оджалан обратился с письмом к армянам, которое было опубликовано в газете Agos. Находящийся в тюрьме на острове Имрали, Оджалан подчеркнул, что никогда не питал ненависти к армянам, и Курдская рабочая партия (РКК) борется за права не только курдов, но и всех народов региона, в том числе и армян. Как передает курдское агентство Firat, Оджалан отметил, что «в начале ХХ века армяне, издавна жившие в Месопотамии и Анатолии, подверглись страшному Геноциду, но сумели выстоять». «Я хочу искренне почтить память Гранта Динка, жертв Геноцида и отдать дань уважения армянскому народу. Грант Динк был убит представителями властей Турции и я надеюсь, что это убийство не пройдет бесследно», – подчеркнул Оджалан.
13 января 2014 года Абдулла Оджалан, почтив память Гранта Динка, передал сообщение из тюрьмы: «Я приветствую борьбу и память достойного сына армянского народа, нашего брата Гранта», – написал Оджалан . Сообщение было передано 11 января2014 года после посещения острова Имралы двух курдских депутатов от Партии мира и демократии (BDP) и народно-демократической партии (HDP).
Абдулла Оджалан – курдский политический и военный деятель, лидер Курдской рабочей партии. С 1999 года отбывает пожизненное заключение в турецкой тюрьме на острове Имралы.