7 Ապրիլ 2014 - 07:59 AMT
Ապրիլի 12-ին Ֆլորիդայում Հայոց ցեղասպանության 99-րդ տարելիցին նվիրված քայլերթ կանցնի: Երթին կմասնակցեն ԱՄՆ տարբեր հայկական կազմակերպությունների և Հարավային Ֆլորիդայում եկեղեցու ներկայացուցիչները: Միջոցառման կազմակերպիչն է Հայոց ցեղասպանության հիշատակի (AGC) կազմակերպությունը: Վերջինիս առաքելությունն է իրազեկել բնակչությանն ու աշակերտներին Հայոց ցեղասպանության մասին, ինչպես նաև հիշեցնել, որ պատմությունը կարող է կրկնվել Քեսաբում, որտեղ իսլամիստ ծայրահեղականները թալանել են տեղաբնակ հայերի տներն ու ստիպել են նրանց հեռանալ քաղաքից:
Ըստ Արսին Գալուստյան-Ռոզենտալի, Հայոց ցեղասպանության հիշատակի (AGC) կազմակերպությունը միջոցառումներ է անցկացնում բոլոր նրանց համար, ով ցանկանում է ավելին իմանալ հայերի, նրանց մշակույթի ու ցեղասպանության մասին: «Մենք պետք է մեր ձայները բարձրացնենք ոչ միայն Հայոց ցեղասպանության, այլ նաև Հոլոքոսթի, ասորիների, հույների ցեղասպանության դեմ, Կամբոջայի, Ռուանդայի և Դարֆուրի ցեղասպանությունների դեմ », – ասել է նա, հայտնում է flarmenians.com-ը:
Այսօր Հայոց ցեղասպանությունն երկրորդ ամենաշատն ուսումնասիրվածն է հրեական Հոլոքոսթից հետո: Միջոցառմանը ելույթ կունենա Ներկայացուցիչների պալատի պատգամավորության թեկնածու Դևիդ Սիլվերսը:

7 Апрель 2014 - 07:10 AMT
12 апреля в Бока-Ратон, Флорида пройдет шествие против Геноцида, посвященное 99-й годовщине Геноцида армян в Османской империи. В шествии примут участие представители различных армянских организаций США и церкви в Южной Флориде. Мероприятие организовано организацией Памяти Геноцида армян (AGC). Миссия AGC состоит в пропаганде среди населения и школьников истории первого геноцида ХХ века, а также напоминает о возможности повторения истории в Кесабе, где исламские экстремисты разграбили армянские дома и заставили покинуть свои жилища мирных граждан.
По словам Арсин Галустян – Розенталь, AGC планирует мероприятия для всех, кто хочет больше узнать об армянах, их культуре и геноциде. «Мы должны поднять наши голоса не только против Геноцида армян , но и Холокоста, геноцида ассирийцев, греков, геноцидов в Камбодже, Руанде и Дарфуре», – сказала она, передает flarmenians.com.