14 Հուլիս 2014 - 07:42 AMT
Ռյազանի մարզի Սպասկի շրջանում ՅԱԿ-18 թեթև շարժիչով օդանավի վթարի հետևանքով 4 մարդ է զոհվել: «Վթարը տեղի է ունեցել ժամը 18-ի սահմաններում Սպասկ քաղաքից 10կմ հեռավորության վրա: Դեպքի մասին ոստիկանությանը տեղյակ է պահել տեղի բնակիչներից մեկը» ,- հայտնում է տեղի ՆԳՆ վաչրությունը:
Այսօր` ժամը 01:15-ին, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության ՌԴ ԱԻՆ ԱՃԿԿ-ից տեղեկատվություն է ստացվել, որ հուլիսի 13-ին` ժամը 18:50-ի սահմաններում, ՌԴ Ռյազանի մարզի Սպասկի շրջանի Սպասկ քաղաքից 4 կմ դեպի հյուսիս տեղի է ունեցել թեթև շարժիչով մարդատար ինքնաթիռի օդաղետ, ինչից զոհվել են չորս քաղաքացիներ, որոնցից երեքը ազգությամբ հայեր են՝ Է. Առուստամյան (օդաչու, ծնվ.1958 թ.), Կ. Հարությունյան (ուղևոր, ծնվ. 1981 թ.) և Տ. Ադամյան (ծնվ.1987թ.): Այս մասին տեղեկացնում են ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից:
Ինչպես հայտնում է РИА Новости-ն, նախնական տվյալների համաձայն, ինքնաթիռը պատմակում է զոհված օդաչուին, իսկ օդանավը թռել է Սպասկի շրջանի Պանինո բնակավայրի թռչքուղուց:

Четыре человека погибли в результате крушения легкомоторного самолета Як-18 в Спасском районе Рязанской области, сообщило управление МВД по региону. «Авария произошла около 18 часов в 10 километрах от города Спасск. О происшествии сообщил в полицию местный житель, косивший сено в районе падения», — говорится в сообщении.
Как сообщили в пресс-службе МЧС Армении, 14 июля, в 1:15 по местному времени из МЧС России поступила информация о том, что в результате крушения самолета погибло трое армян – Эдуард Арустамян (пилот, 1958 г.р.), пассажиры Карен Арутюнян (1981 г.р.) и приехавший в Рязанскую область в мае Тигран Адамян (1987 г.р.). Также среди погибших – житель Рязани Валерий Баранов 1968 г.р.
По сообщению РИА Новости, по предварительным данным, самолет принадлежал погибшему пилоту. Воздушное судно взлетело с посадочной площадки в селе Панино Спасского района, арендованной рязанским авиационным клубом.