Բուլղարիան մեղմացնում է մուտքի արտոնագրերի ռեժիմը Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Ղազախստանի, Բելառուսի, Հայաստանի ու Վրաստանի քաղաքացիների համար, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:
Որոշումը կայացրել են զբոսաշրջության գծով նախարար Նիկոլինա Անգելկովան և ներքին գործերի նախարար Դանիել Միտովը զբոսաշրջության նախարարությունում հանդիպման ժամանակ, ասվում է «Բուլղարական պրավդա» լրատվական պորտալի կայքում:
Ներմուծվող փոփոխությունները ենթադրում են կարճաժամկետ երկանգամյա կամ բազմակի օգտագործման վիզաների տրամադրում «կազմակերպված զբոսաշրջության» նպատակով մինչև 1 տարի ժամկետով այն քաղաքացիների համար, որոնք նախկինում օգտվել են բուլղարական վիզաներից:
Որոշումը կայացվել է զբոսաշրջության սեզոնի շեմին ԱՊՀ երկրներից զբոսաշրջիկների ավելի մեծ հոսք ապահովելու համար:

9 Февраль 2015 - 07:42 AMT
Болгария облегчает визовый режим для граждан России, а также Украины, Казахстана, Белоруссии, Армении и Грузии. Вводимые изменения предусматривают выдачу краткосрочных двухкратных или многократных виз с целью «организованный туризм», передает РИА Новости.
Решение приняли министр по туризму Николина Ангелкова и министр внутренних дел Даниел Митов на встрече в министерстве по туризму, говорится в сообщении новостного портала «Болгарская правда».
Вводимые изменения предусматривают выдачу краткосрочных двухкратных или многократных виз с целью «организованный туризм», со сроком действия до 1 года тем гражданам, которые в прошлом использовали болгарские визы.
Решение было принято в преддверии начала туристического сезона с тем, чтобы привлечь большее количество туристов из стран бывшего СНГ, отмечает издание.