27 Հուլիս 2015 - 10:12 AMT
Հայաստանի բասկետբոլի մինչև 16 տարեկան աղջիկների հավաքականը Անդորրայում անցկացված Եվրոպայի առաջնության C դիվիզիոնի մրցումների արծաթե մեդալ է նվաճել: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունը:
C դիվիզիոնի 4 հանդիպման ընթացքում բասկետբոլի պատանի աղջիկները 3 հաղթանակ են տարել՝ Ջիբրալթարի (63:29), Ուելսի (55:33), Մալթայի (36:28) հավաքականների նկատմամբ ու միայն եզրափակչում 39:76 հաշվով զիջել են Իսլանդիայի փորձառու ընտրանուն:
Հայաստանի հավաքականը՝ գլխավոր մարզիչ Վահագն Հարությունյանի ղեկավարությամբ, ձեռք է բերել Եվրոպայի հաջորդ առաջնության «B» դիվիզիոնի մրցաշարում հանդես գալու իրավունք, իսկ Հայաստանի պատանեկան հավաքականի ռմբարկու Ինգա Մանուչարյանն ընդգրկվել է Եվրոպայի «С» դիվիզիոնի առաջնության լավագույն 5 խաղացողների թվում և ստացել հատուկ մրցանակ ՖԻԲԱ-ի կողմից:

27 Июль 2015 - 10:20 AMT
Женская молодежная сборная Армении заняла второе место в Дивизионе C чемпионата Европы по баскетболу, сообщается на сайте Международной федерации баскетбола FIBA.
Первенство Старого света по баскетболу среди женских молодежных команд (до 16-ти лет) проходило в Андорре с 21 по 25 июля.
Армянская сборная, не потерпевшая ни одного поражения на групповом этапе соревнований и прошедшая в полуфинальный этап, в финале уступила сборной Исландии со счетом 39:76, удостоившись серебряной медали первенства.
Форвард сборной Армении Инга Манучарян была включена в топ-5 лучших игроков Дивизиона C чемпионата Европы по баскетболу, удостоившись специального приза, передает «Новости-Армения».