Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից օգոստոսի 6-ին տարածված տեղեկությունը, թե իբր իրենց զինված ուժերը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ երկու հայկական անօդաչու թռչող սարքեն խփել, իրականությանը չի համատասխանում:
Այս մասին տեցեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկատվություն էր տարածել, իբր ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի Աղդամի ուղղությամբ ադրբեջանական հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումները հայկական արտադրության «Կռունկ- 25» անօդաչու թռչող սարքեր են ոչնչացրել:
Հուլիսի 29-ին ադրբեջանական կողմը հերթական սուտ տեղեկատվություն էր տարածել, իբր ոչնչացրել է հայկական անօդաչու սարք: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունն այդ հատրարարությունը նույնպես հերքել է:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ամբողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակում է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից պարբերաբար խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Օգոստոսի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը, բացի խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ կիրառել է 60 մմ-անոց (45 արկ) և 82 մմ-անոց (24 արկ) ականանետեր: Ընդհանուր առմամբ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 200 անգամ, որի ընթացքում արձակել է մոտ 3000 կրակոց:

7 Август 2015 - 09:14 AMT
Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики опровергла информацию о том, что 6 августа азербайджанской стороной были якобы уничтожены 2 армянских беспилотника.
«Информация, распространенная Министерством обороны Азербайджана о том, что их Вооруженные силы якобы на восточном направлении линии соприкосновения сбили армянские беспилотники, не соответствует действительности», – говорится в сообщении пресс-службы Армии обороны НКР.
Накануне азербайджанские СМИ распространили информацию о том, что «азербайджанские подразделения противовоздушной обороны сбили два тактических беспилотных летательных аппарата ВС Армении «Крунк-25».
Были сбиты беспилотные аппараты, предпринявшие попытку провести полет над позициями вооруженных сил Азербайджана на участке фронта в Агдамском районе».
29 июля Министерство обороны НКР также опровергло очередную дезинформацию азербайджанских СМИ. Согласно заявление МО НКР, информация азербайджанского оборонного ведомства о том, что ВС страны сбили армянский беспилотник не соответствует действительности.