Հանգստյան օրերին ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրետանային (60, 82 և 120 մմ-ոց ականանետեր) և հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Ադրբեջանական կողմի ակտիվությունը ճնշելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների: Ըստ հավաստի աղբյուրների, տեղի ունեցած փոխհրաձգությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 4 զոհ և 15-ից ավելի վիրավորներ:
ՊԲ դիրքապահ անձնակազմը շարունակում է աչալրջորեն վերահսկել ողջ առաջնագիծը և վստահորեն իրականացրել իր առջև դրված մարտական խնդիրը, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 16-22-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 16000 կրակոց: ՊԲ առաջպահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել են, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 18000 կրակոց:

24 Август 2015 - 09:11 AMT
В выходные азербайджанцы продолжали интенсивно нарушать перемирие, в результате понеся потери 4 убитыми
В выходные дни, 22 и 23 августа, на линии соприкосновения ВС Азербайджана и НКР противник продолжал интенсивно нарушать режим прекращения огня, используя минометы 60,82 и 120 мм, а также стрелковое оружие.
Как сообщили в Минобороны НКР, с целью подавления активности противника передовые подразделения армии обороны НКР прибегли к ответным действиям. Согласно полученным достоверным данным в результате перестрелки со стороны противника погибло 4 и ранено более 15 военнослужащих.
Подразделения АО продолжают внимательно следить за ситуацией на передовой и уверенно выполнять поставленные перед собой задачи.
По оперативным данным Армии обороны НКР, в период с 16 по 22 августа на линии соприкосновения ВС Азербайджана и НКР азербайджанские подразделения нарушили режим прекращения огня порядка 900 раз.
В направлении армянских позиций было произведено более 16 000 выстрелов из оружия различного калибра, в том числе из минометов 60 и 82 мм, а также гранатометов.
Как сообщили в пресс-службе МО НКР, в результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны ответных действий, активность противника была подавлена.