Հակառակորդը շարունակում է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Հոկտեմբերի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 82 միլեմետրանոց ականանետից (2 արկ) հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են, հայտնել է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հոկտեմբերի 3-ին և 4-ին նկատվել էր հրադադարի խախտման ռեժիմի դեպքերի նվազում: Վերոնշյալ ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 (19 արկ), 82 (1 արկ) և 120 (1 արկ) մմ-ոց ականանետերից ու ՀԱՆ-17 (17 արկ) տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1500 կրակոց:

6 Октябрь 2015 - 07:30 AMT
5 октября и в ночь на 6 октября Азербайджан более 100 раз нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения с подразделенмиями Армии обороны НКР.
В указанный промежуток, по сообщению пресс-службы АО НКР, по армянским позициям произведено более 2000 выстрелов из стрелкового оружия разного калибра, а также 2 выстрела из 82-мм миномета.
В результате ответных действий активность азербайджанской стороны была подавлена.
4-5 октября Азербайджан обстрелял армянские позиции более 150 раз, сделав, в целом, около 1500 выстрелов. Были применены также минометы: сделано 19 выстрелов из 60-мм, 1 выстрел из 82-мм, 1 выстрел из 120-мм минометов, 17 выстрелов из гранатометов АГС-17.
В сентябре Азербайджан порядка 4 тыс. раз нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана. В направлении армянских позиций было произведено свыше 60 000 выстрелов из оружия различного калибра, в том числе из минометов калибра 60 мм (1566 снарядов), 82 мм (733 снаряда), 120 мм (51 снаряд), гранатометов «РПГ – 7» (54 снаряда), «АГС – 17» (828 снарядов), «СПГ – 9» (9 снарядов), ракетно-артиллерийских систем TR-107 (168 снарядов) и гаубицы Д- 30 калибра 122 мм (30 снарядов).