Հանգստյան օրերին` հոկտեմբերի 24-ին և 25-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտվել է մոտ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 (11 արկ) և 82 (5 արկ) միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 (2 արկ) տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հոկտեմբերի 18-24-ն ընկած ժամանակահատվածում շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 600 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌԳՊ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10.000 կրակոց:

26 Октябрь 2015 - 06:49 AMT
За 25 и 26 октября азербайджанские вооруженные силы нарушили режим прекращения на линии соприкосновения с подразделениями Армии обороны НКР около 120 раз.
По сообщению пресс-службы АО НКР, в ходе инцидентов по армянским позициям произведено более 2000 выстрелов. В том числе, применялись 60- и 82-мм минометы (11 и 5 выстрелов соответственно) и гранатометы РПГ-7 (2 выстрела).
Передовые подразделения АО НКР продолжают выполнять поствленные боевые задачи.
В период с 18 по 24 октября на линии соприкосновения ВС НАКР и Азербайджана азербайджанские подразделения нарушили режим прекращения огня около 600 раз.
За указанный промежуток по армянским позициям произведено более 10 тысяч выстрелов из огнестрельного оружия различного калибра, а также 60- и 82-мм минометов, 107-мм РСЗО TR-107, гранатометов АГС-17 и РПГ-7.