3 Նոյեմբեր 2015 - 06:17 AMT
Նոյեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը նկատվել է հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների աճ:
Նշված ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 110 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետից (18 արկ) և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետից (6 արկ), հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1800 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը տիրապետում են իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանգստյան օրերին` հոկտեմբերի 31-ին և նոյեմբերի 1-ին, շփման գծում հրադադարը խախտվել է մոտ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2500 կրակոց:
Հոկտեմբերի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է մոտ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 8000 կրակոց:

3 Ноябрь 2015 - 06:15 AMT
Интенсивность нарушения режима перемирия Азербайджаном возросла: Вновь применяются минометы и гранатометы
2 ноября и в ночь на 3 ноября на линии на линии соприкосновения подразделений подразделениями АО НКР с ВС Азербайджана наблюдалась интенсивизация нарушения режима прекращения огня.
По сообщению пресс-службы АО НКР, азербайджанские подразделения нарушили режим перемирия около 110 раз в ходе инцидентов сделано более 1800 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, а также 18 выстрелов из 60-мм минометов, 6 выстрелов из гранатометов РПГ-7.
31 октября и 1 ноября азербайджанские вооруженные силы около 200 раз нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с подразделениями Армии обороны НКР. В направлении армянских постовых произведено более 2500 выстрелов.
С 25 по 31 октября на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана азербайджанские подразделения нарушили режим прекращения огня около 400 раз. За этот период в направлении армянских позиций было произведено более 8000 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, а также из 60-мм. минометов.