7 Նոյեմբեր 2015 - 10:11 AMT
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 700 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և և 82 մմ ականանետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հոկտեմբերի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում շփման գծում հրադադարը խախտվել է մոտ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 8000 կրակոց:

7 Ноябрь 2015 - 11:15 AMT
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, с 1 по 7 ноября на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения нарушили режим прекращения огня порядка 700 раз.
За этот период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия различного калибра, а также 60- и 82-миллиметровых минометов произвели в направлении армянских позиций свыше 10 000 выстрелов.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны НКР дали адекватный ответ на наступательные действия противника, предприняв необходимые действия для организации надежной обороны боевых позиций.
Только в ночь на 6 ноября на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения нарушили режим прекращения огня около 100 раз.