18 Նոյեմբեր 2015 - 06:27 AMT
Նոյեմբերի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը նկատվել է հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների նվազում: Նշված ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց:
Նոյեմբերի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:
Հանգստյան օրերին` նոյեմբերի 14-ին և 15-ին, հրադադարը շփման գծում խախտվել է մոտ 130 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց:

18 Ноябрь 2015 - 08:03 AMT
17 ноября и в ночь на 18 ноября наблюдалось определенное сокращение случаев нарушений режима прекращения огня на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны НКР, в указанный период противник нарушил режим прекращения огня порядка 35 раз. В направлении армянских позиций было произведено более 500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, а также из гранатометов типа АГС-17.
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативной ситуацией и продолжают уверено вести боевое дежурство.
16 ноября и в ночь на 17 ноября азербайджанские подразделения нарушили режим прекращения огня более 40 раз.
В ходе инцидентов из стрелкового оружия различного калибра произведено более 1000 выстрелов. Также применялись гранатометы АГС-17.
14-15 ноября вооруженные силы Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 130 раз. В результате ответных действий передовых подразделений АО НКР огонь противника был подавлен.