19 Նոյեմբեր 2015 - 06:19 AMT
Նոյեմբերի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 65 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նոյեմբերի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը նկատվել է հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների նվազում: Նշված ժամանակահատվածում շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց:
Նոյեմբերի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:

18 ноября и в ночь на 19 ноября Азербайджан нарушил перемирие на линии соприкосновения с подрасделениями Армии обороны НКР около 65 раз.
В ходе инцидентов по армянским позициям произведено около 900 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. В результат оветных действий огонь противника был подавлен, сообщает пресс-служба АО НКР.
17 ноября и в ночь на 18 ноября наблюдалось определенное сокращение случаев нарушений режима прекращения огня. В указанный период противник нарушил режим прекращения огня порядка 35 раз. В направлении армянских позиций было произведено более 500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, а также из гранатометов типа АГС-17. 16 ноября и в ночь на 17 ноября азербайджанские подразделения нарушили режим прекращения огня более 40 раз. В ходе инцидентов из стрелкового оружия различного калибра произведено более 1000 выстрелов. Также применялись гранатометы АГС-17.
14-15 ноября вооруженные силы Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 130 раз. В результате ответных действий передовых подразделений АО НКР огонь противника был подавлен.