Դեկտեմբերի 29-ին և լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 մմ ականանետից (4 արկ) ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից (3 արկ), հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավել քան 500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանգստյան օրերին` դեկտեմբերի 26-ին և 27-իին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 1200 կրակոց:
Վերջին օրերին շփման գծում հաստատված համեմատաբար հանգիստ վիճակը դեկտեմբերի 25-ին կրկին խախտվել է ադրբեջանական զինուժի սադրիչ գործողությամբ: Ժամը 13:00-ի սահմաններում ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում՝ հակառակորդի դիպուկահարի արձակած կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997-ին ծնված Կարեն Սիսակի Աքուլյանը:

30 Декабрь 2015 - 07:04 AMT
Азербайджан вновь применяет минометы в зоне карабахского конфликта: Армянская сторона не отвечает на провокации
29 декабря и в ночь на 30 декабря ВС Азербайджана произвели более 500 выстрелов по позициям Армии обороны НКР.
Также применялись 60-мм минометы (4 выстрела) и гранатометы АГС-17 (3 выстрела).
Передовые подразделения АО НКР воздержались от ответных действий и продолжают уверенно выполнять боевое дежурство, сообщает пресс-служба Армии обороны.
26-27 декабря по армянским позициям произведено более 1200 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
В период с 20 по 26 декабря на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана произошли вооруженные столкновения, в ходе которых ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, а также из 60-и, 82-х и 120-миллиметровых минометов, гранатометов типа СПГ-9, РПГ-7 и АГС-17 произвели в направлении армянских позиций около 8000 выстрелов.