ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին պատասխանելուց և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ամանորյա տոների ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում հաստատված հարաբերական անդորրը հիմնականում պահպանվել է: Հունվարի 1-7-ն ընկած ժամանակահատվածում շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 4500 կրակոց:
Դեկտեմբերի 31-ին և լույս հունվարի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2000 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժը ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերի ուղղությամբ կիրառել է նաև 60-միլիմետրանոց ականանետ:

По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 3 по 9 января на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана со стороны ВС Азербайджана было зафиксировано порядка 4000 выстрелов из стрелкового оружия разного калибра.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответа на провокационные действия противника и продолжали уверенно нести боевое дежурство.
Ранее сообщалось, что в дни новогодних праздников на линии соприкосновения подразделений Армии обороны НКР и ВС Азербайджана в основном сохранялось относительное затишье.
По сообщению пресс-службы Армии обороны НКР, в промежуток с 1 по 7 января ВС Азербайджана произвели около 4500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра по позициям АО НКР.31 декабря и в ночь на 1 января Азербайджан произвел около 2000 выстрелов по армянским позициям. Применялся также 60-мм миномет. 30 декабря и в ночь на 31 декабря по армянским позициям произведено около 1000 выстрелов.