Հունվարի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է հարաբերական անդորրը:
Նշված ժամանակահատվածում շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդը հիմնականում կիրառել է հրաձգային զինատեսակներ:
Ամբողջ առաջնագիծը գտնվում է ՊԲ առաջապահ զորամասերի լիարժեք վերահսկողության տակ, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունվարի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից (2 արկ) ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից (19 արկ), հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 450 կրակոց:

14 Январь 2016 - 06:18 AMT
13 января и в ночь на 14 января на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана было относительно спокойно
13 января и в ночь на 14 января на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана было относительно спокойно
Как сообщили в пресс-службе Минобороны НКР, в различных частях линии соприкосновения противник в основном применял стрелковое оружие․Ситуация на передовой полностью контролируется подразделениями Армии обороны Арцаха․
Как сообщалось ранее, 12 января и в ночь на 13 января на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана азербайджанские подразделения продолжали нарушать режим прекращения огня.