2 Փետրվար 2016 - 06:51 AMT
Փետրվարի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է հակառակորդի ակտիվության նկատելի աճ:
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի հրաձգային (ԱԿ) ինքնաձիգերից, «ԴՇԿ» գնդացիրներից, «ՍՎԴ» և «Իստիգլալ» տիպի դիպուկահար հրացաններից, հրետանային (60 և 82 մմ-ոց ականանետերից) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից («ՀԱՆ-17») հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու նպատակով դիմել են կանխարգելիչ քայլերի և վստահորեն ապահովել առաջնային բնագծի պաշտպանությունը, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունվարի 30-ին և 31-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից, այդ թվում նաև 60 մմ-ոց ականանետերից (8 արկ) հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է մոտ 1500 կրակոց:
Հունվարի 24-30-ն ընկած ժամանակահատվածում շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 3500 կրակոց:

2 Февраль 2016 - 07:10 AMT
1 февраля и в ночь на 2 февраля азербайджанцы активизировали обстрелы: армянские подразделения прибегли к ответным мерам
1 февраля и в ночь на 2 февраля на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана наблюдается существенная активизация провокационных действий азербайджанской стороны.
По оперативным данным Армии обороны НКР, за отмеченный период азербайджанские подразделения произвели по армянским позициям более 900 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, в том числе применялись пулемет ДШК, снайперские винтовки СВД и «Истиглал», минометы и гранатометы.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны НКР с целью подавления активности противника прибегли к ответным шагам и обеспечили безопасность на всей протяженности линии соприкосновения.
30 и 31 января на линии соприкосновения Вооруженных сил НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения произвели по армянским позициям свыше 1500 выстрелов. Противник использовал стрелковое оружие различного калибра, а также минометы калибра 60-мм (8 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно контролируют ситуацию и прибегают к ответным мерам в случае крайней необходимости.