15 Փետրվար 2016 - 07:17 AMT
Հանգստյան օրերին` փետրվարի 13-ին և 14-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 (23 արկ) և 82 (14 արկ) միլիմետրանոց ականանետերից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից (7 արկ) հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատժիչ գործողությունների, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, փետրվարի 7-13-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից և ՀԱՆ-17, ՌՊԳ-7 ու ԳՊ-25 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 9000 կրակոց:

В минувшие выходные – 13 и 14 февраля на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана азербайджанские подразделения произвели в направлении армянских позиций более 2500 выстрелов из оружия различного калибра.
При нарушении режима прекращения огня противник применил минометы 60 и 82 мм и гранатометы АГС-17.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые части Армии обороны Арцаха продолжают уверенно осуществлять боевое дежурство, в случае крайней необходимости прибегая к карательным мерам.
Как сообщалось ранее, в период с 7 по 13 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения произвели в направлении армянских позиций более 9000 выстрелов из оружия различного калибра, в том числе из минометов 60 и 82 мм, гранатометов АГС-17, РПГ-2 и ГП-25.