16 Փետրվար 2016 - 06:52 AMT
Փետրվարի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 800 կրակոց: Բացի վերոնշյալից, ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Փետրվարի 13-ին և 14-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 (23 արկ) և 82 (14 արկ) միլիմետրանոց ականանետերից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից (7 արկ) հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2500 կրակոց:

16 Февраль 2016 - 07:26 AMT
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, 15 февраля и в ночь на 16 февраля на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана азербайджанские подразделения продолжали нарушать режим прекращения огня.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны продолжают держать передовую под полноценным контролем и уверенно ведут боевое дежурство.
Как сообщалось ранее, в минувшие выходные – 13 и 14 февраля на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана азербайджанские подразделения произвели в направлении армянских позиций более 2500 выстрелов из оружия различного калибра.
При нарушении режима прекращения огня противник применил минометы 60 и 82 мм и гранатометы АГС-17.
В период с 7 по 13 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения произвели в направлении армянских позиций более 9000 выстрелов из оружия различного калибра, в том числе из минометов 60 и 82 мм, гранатометов АГС-17, РПГ-2 и ГП-25.