Փետրվարի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 700 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև 82 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերի պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Փետրվարի 16-ին և լույս 17-ի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 800 կրակոց: Փետրվարի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 800 կրակոց: Բացի վերոնշյալից, ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ:

По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, 17 февраля и в ночь на 18 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения произвели по армянским позициям более 700 выстрелов из оружия различного калибра.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, в результате ответных действий передовых подразделений АО НКР активность противника была подавлена.
Как сообщалось ранее, на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана 16 февраля и в ночь на 17 февраля азербайджанские подразделения продолжали нарушать режим прекращения огня.