Փետրվարի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 800 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և վստահորեն իրականացրել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Փետրվարի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 700 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև 82 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ):
Փետրվարի 18-ին ԼՂՀ իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել Մարտակերտի հյուսիսային ուղղությամբ: Դիտարկումն անցել է ըստ նախատեսված ժամանակացույցի, կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:

19 Февраль 2016 - 08:27 AMT
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, 18 февраля и в ночь на 19 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, противник произвел в направлении армянских позиций более 800 выстрелов.
Передовые подразделения АО НКР дали соразмерный ответ на провокационные действия противника и уверено реализовали боевое дежурство.
Как сообщалось ранее, 17 февраля и в ночь на 18 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения произвели по армянским позициям более 700 выстрелов из оружия различного калибра.
Противник применил также миномет 82 мм (5 снарядов).
16 февраля и в ночь на 17 февраля азербайджанские подразделения также продолжали нарушать режим прекращения огня.