20 Փետրվար 2016 - 06:17 AMT
Փետրվարի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 600 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Փետրվարի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 800 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և վստահորեն իրականացրել մարտական հերթապահություն:

19 февраля и в ночь на 20 февраля на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана азербайджанские подразделения продолжали нарушать режим прекращения огня.
За этот период в направлении армянских позиций было произведено порядка 600 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые позиции Армии обороны Арцаха полностью контролирует оперативно-тактическую ситуацию и продолжают уверенно осуществлять боевое дежурство.
Как сообщалось ранее, 17 февраля и в ночь на 18 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения произвели по армянским позициям более 700 выстрелов из оружия различного калибра.
Противник применил также миномет 82 мм (5 снарядов).
16 февраля и в ночь на 17 февраля азербайджанские подразделения также продолжали нарушать режим прекращения огня.