Փետրվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 900 կրակոց:
Հանգստյան օրերին` փետրվարի 20-ին և 21-ին, շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1200 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում:

23 Февраль 2016 - 07:52 AMT
22 февраля и в ночь на 23 февраля азербайджанцы произвели по армянским позициям порядка 900 выстрелов
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, 22 февраля и в ночь на 23 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанцы произвели в направлении армянских позиции около 900 выстрелов из оружия различного калибра.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, передовые подразделения АО НКР контролируют ситуацию и выполняют поставленные боевые задачи.
В минувшие выходные – 20 и 21 февраля, на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, противник из оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиции более 1200 выстрелов.