24 Փետրվար 2016 - 06:23 AMT
Փետրվարի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Փետրվարի 22-ին և լույս 23-ի հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 900 կրակոց:
Հանգստյան օրերին` փետրվարի 20-ին և 21-ին, շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1200 կրակոց:

24 Февраль 2016 - 07:40 AMT
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, 23 февраля и в ночь на 24 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения произвели в направлении армянских позиций около 700 выстрелов из оружия разного калибра.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые подразделения АО НКР продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая к ответным действиям только в случае крайней необходимости.
22 февраля и в ночь на 23 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанцы произвели в направлении армянских позиции около 900 выстрелов из оружия различного калибра.
В минувшие выходные – 20 и 21 февраля, на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, противник из оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиции более 1200 выстрелов.