25 Փետրվար 2016 - 06:16 AMT
Փետրվարի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նկատվել է լարվածության աճ:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
Փետրվարի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 700 կրակոց: Փետրվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից արձակել է մոտ 900 կրակոց:
Հանգստյան օրերին` փետրվարի 20-ին և 21-ին, շփման գծում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց:

По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, 24 февраля и в ночь на 25 февраля на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана была зафиксирована эскалация напряжения. Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны НКР, в указанный период времени азербайджанцы произвели по армянским позициям порядка 1700 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны адекватно отреагировали на провокационные действия противника и приняли необходимые меры для обеспечения надежной защиты боевых позиций вдоль всей линии соприкосновения.
23 февраля и в ночь на 24 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения произвели в направлении армянских позиций около 700 выстрелов из оружия разного калибра.
22 февраля и в ночь на 23 февраля азербайджанцы произвели в направлении армянских позиции около 900 выстрелов из оружия различного калибра.
В выходные – 20 и 21 февраля, на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана противник из оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиции более 1200 выстрелов.