26 Փետրվար 2016 - 06:23 AMT
Փետրվարի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է նախօրեին արձանագրված լարվածությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 2000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են իրենց վստահված սահմանը և անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատժիչ գործողությունների, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Փետրվարի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը շփման գծում նկատվել է լարվածության աճ: Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, 25 февраля и в ночь на 26 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана сохранялось напряжение, зафиксированное накануне. В указанный период азербайджанские подразделения произвел из оружия различного калибра в направлении армянских позиций около 2000 выстрелов из оружия различного калибра.
Передовые подразделения АО НКР обеспечивают защиту госграницы и в случае необходимости прибегают к карательным действиям.
24 февраля и в ночь на 25 февраля на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана была зафиксирована эскалация напряжения. Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны НКР, в указанный период времени азербайджанцы произвели по армянским позициям порядка 1700 выстрелов.