29 Փետրվար 2016 - 06:22 AMT
Հանգստյան օրերին` փետրվարի 27-ին և 28-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1100 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն կատարում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատասխան գործողությունների, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Փետրվարի 21-27-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 9000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

29 Февраль 2016 - 07:21 AMT
Как сообщили в пресс-службе Минобороны Арцаха, в направлении армянских позиций было произведено 1100 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. Передовые подразделения Армии обороны выполняют поставленные боевые задачи и прибегают к ответным мерами в случае крайней необходимости.
Ранее сообщалось, что за период 21-27 февраля азербайджанские подразделения интенсивно нарушали режим прекращения огня.
В указанный период времени в сторону армянских позиций было произведено более 9000 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.