Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, փետրվարի 28-ից մարտի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 7500 կրակոց:
Նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնային գծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Մարտի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը շփման գծում պահպանվել է նախօրեին արձանագրված լարվածությունը: Հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 1300 կրակոց: Հարավային և հյուսիսարևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (26 արկ), հյուսիսային ուղղությամբ՝ ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
Մարտի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը շփման գծում նկատվել է լարվածության աճ: Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1800 կրակոց:Բացի վերոնշյալից, շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (3 արկ):

5 Март 2016 - 10:32 AMT
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 28 февраля по 5 марта на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана азербайджанские подразделения продолжали нарушать режим прекращения огня.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны Арцаха, в направлении армянских позиций за указанный период было произведено порядка 7500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. Помимо этого, азербайджанские ВС применили также минометы 60 и 82 мм и гранатометы типа АГС.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают полноценно контролировать передовую и уверенно выполняют поставленные задачи.
Как сообщалось ранее, 4 марта и в ночь на 5 марта на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана сохранялось зафиксированная накануне напряженность.
За этот период азербайджанские подразделения произвели в направлении армянских позиций более 1300 выстрелов из оружия различного калибра. Кроме того, на южном и северо-восточном направлении линии соприкосновения противник использовал 60 и 82 мм минометы (26 снарядов), на южном направлении – гранатомет АГС-17 (2 снаряда).
3 марта и в ночь на 4 марта на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана зафиксирован рост напряжения.
В указанный период в направлении армянских позиций было произведено более 1800 выстрелов. Помимо этого, в восточном направлении линии соприкосновения противник применил гранатомет АГС-17 (3 снаряда).