Հանգստյան օրերին` մարտի 5-ին և 6-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1200 կրակոց:
Բացի վերոնշյալից, շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել առաջնագծի ողջ երկայնքով մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Փետրվարի 28-ից մարտի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 7500 կրակոց:
Նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ:
Մարտի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը շփման գծում պահպանվել է նախօրեին արձանագրված լարվածությունը: Հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 1300 կրակոց: Հարավային և հյուսիսարևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (26 արկ), հյուսիսային ուղղությամբ՝ ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):

По оперативным данными Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в выходные дни – 5 и 6 марта на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана азербайджанские подразделения продолжал нарушать режим прекращения огня, используя минометы.
В указанный период в направлении армянских позиций было произведено более 1200 выстрелов. Помимо этого, в южном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили 60 ммминометы(2 снаряда).
Как сообщили в пресс-службе Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны Арцаха воздержались от ответных шагов и предприняли меры для надежного обеспечения безопасности линии соприкосновения.
Как сообщалось ранее, в период с 28 февраля по 5 марта азербайджанские подразделения также продолжали нарушать режим прекращения огня.
В направлении армянских позиций за указанный период было произведено порядка 7500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. Помимо этого, азербайджанские ВС применили также минометы 60 и 82 мм и гранатометы типа АГС.