19 Մարտ 2016 - 12:38 AMT
Պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 13-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից, ՀՀՆ-9 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 7000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
«Նովրուզ բայրամին և Սբ Զատկին ընդառաջ ես կոչ եմ անում երկու կողմերին խստորեն պահպանել հրդադարի ռեժմն ու ձեռնպահ մնալ գործողություններից շփման գծում կամ սահմանին, որոնք կարող են լարվածության աճի հանգեցնել»,-ասվում է Կասպրշիկի հայտարարության մեջ, որը հրապարակված է կազմակերպության պաշտոնական կայքում: Բացի այդ, Կասպրշիկը հայտնել է, որ դիտարկման ժամանակ տեղեկություններ է ստանում ընթացիկ իրավիճակի մասին երկու կողմերից:

19 Март 2016 - 12:16 AMT
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период 13-19 марта на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана азербайджанские подразделения продолжали интенсивно нарушать режим прекращения огня.
В направлении армянских позиций в указанный период времени было произведено более 7000 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. Также противник применил против армянских позиций 60 мм пусковые установки, гранатометы типа CMI -9 и АОП -17.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны контролируют ситуацию по всей линии соприкосновения и уверенно несут боевое дежурство.
Читайте также: МО НКР приветствует призыв Каспршика избегать эскалации напряженности в преддверии Пасхи и Новруз Байра