19 Մարտ 2016 - 13:01 AMT
Դեբրեցենում մեկնարկած գեղասահքի աշխարհի պատանեկան առաջնության աղջիկների մենասահքում Հայաստանի միակ ներկայացուցիչը՝ Անաստասիա Գալուստյանը, կարճ ծրագրից հետո 50.80 միավորով 45 մասնակցի պայքարում ընթանում է 9-րդ հորիզոնականում:
Նա 24 լավագույնների խմբում մարտի 19-ին եզրափակչում ելույթ է ունենալու ազատ ծրագրում, գրում է Aravot.am-ը:
2016-ի փետրվարին անցկացված Պատանեկան Օլիմպիական խաղերում Հայաստանի ներկայացուցիչ գեղասահորդուհի Անաստասիա Գալուստյանը զբաղեցրել է 10-րդ հորիզոնականը:
Ռուսաստաբնակ Գալուստյանը 2016-ի Տորունի մրցաշարի արծաթե մեդալակիր է: Նա կանանց պայքարում 145,62 միավորով ելույթն ավարտել է 2-րդ տեղում՝ իրենից առաջ թողելով միայն Անգելինա Կուչվալսկային (Լատվիա), որը հավաքել է 152,43 միավոր: Նա15-րդ տեղն է գրավել Սլովակիայի մայրաքաղաք Բրատիսլավայում հունվարի վերջին անցկացված գեղասահքի Եվրոպայի առաջնության կանանց մրցաշարում:

Фигуристка Анастасия Галустян занимает 9-е место по итогам короткой программы на проходящем в венгерском Дебрецене чемпионате мира среди юниоров.
После короткой программы на чемпионате мира среди юниоров по фигурному катанию среди девушек лидируют представительница России Алиса Федичкина и японка Марин Хонда с абсолютно одинаковым результатом – 66,11 баллов.
Итоги нынешних выступлений станут известны, 19 марта, после того как пройдут выступления в произвольной программе.
Живущая в Москве, но выступающая за Армению 17-летняя Галустян уже успела выступить в этом году на чемпионате Европы в Братиславе (Словакия) среди взрослых фигуристов и на зимней юношеской Олимпиаде в норвежском Лиллехаммере, где заняла соотвественно 15-е и 10-е места.