21 Մարտ 2016 - 09:34 AMT
Ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամներ Հռիփսիմե Խուրշուդյանը և Ռուբեն Ալեքսանյանը հաղթել են Ռուսաստանի նախագահի գավաթի խաղարկությունում: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ լրատվության բաժինը:
Կազանում ընթացող գավաթի խաղարկության կանանց մրցաշարի +75 կգ քաշային կարգում Խուրշուդյանը պոկել է 110 կգ, իսկ հրումում՝ 136 կգ, երկամարտի 246 կգ արդյունքով հայ ծանրորդը դարձել է գավաթի խաղարկության հաղթող:
Կանանց +75 կգ քաշին մասնակցում էին 3 ծանրորդ:
Ռուբեն Ալեքսանյանը (+105 կգ) պոկում վարժությունում գլխավերևում պահել է 189 կգ, իսկ հրումում՝ 241 կգ և երկամարտի 430 արդյունքով դարձել է գավաթի խաղարկության հաղթող:
Մարտի 19-ին 94 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Առաքել Միրզոյանը երկամարտի 320 կգ արդյունքով զբաղեցրել է 5-րդ հորիզոնականը:
Հայաստանը Ռուսաստանի նախագահի գավաթի խաղարկությանը ներկայացել է 3 մարզիկով՝ Հռիփսիմե Խուրշուդյան (+75 կգ), Առաքել Միրզոյան (94 կգ) և Ռուբեն Ալեքսանյան (+105 կգ):

21 Март 2016 - 10:40 AMT
Члены сборной Армении по тяжелой атлетике Рипсиме Хуршудян и Рубен Алексанян одержали победу на розыгрыше Кубка президента России, сообщает Национальный Олимпийский комитет Армении.
На проходящем в Казани женском турнире розыгрыша Кубка в весовой категории +75 кг Хуршудян подняла в рывке 110 кг, а в толчке — 136 кг. Набрав в сумме двоеборья 246 кг, армянская тяжелоатлетка стала победительницей розыгрыша Кубка. В весовой категории +75 кг среди женщин принимали участие три спортсменки.
Рубен Алексанян в весовой категории +105 кг в рывке удержал над головой 189 кг, а в толчке — 241 кг, и, набрав в сумме двоеборья 430 кг, стал победителем розыгрыша Кубка.
19 марта в весовой категории 94 кг представитель Армении Аракел Мирзоян, набрав в сумме двоеборья 320 кг, занял пятую строчку,
Кубок президента России по тяжелой атлетике проходил в Казани 19-20 марта. На розыгрыше Кубка президента РФ Армению представляли 3 спортсмена: Рипсиме Хуршудян (+75 кг), Аракел Мирзоян (94 кг) и Рубен Алексанян (+105 кг).