2 Ապրիլ 2016 - 12:40 AMT
«Մուրացան» զինվորական հոսպիտալից PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացրել են, որ «Էրեբունի» ԲԿ-ի շտապօգնությունը տեղափոխել է վիրավորներին իրենց մոտ:
Իսկ ԼՂՀ առողջապահության նախարարության Հանրապետական բժշկական կենտրոն են տեղափոխվել Ծովինար Աղաջանյանը (1961թ.) աջ բազկի վ/3 հրազենային, բազուկոսկրի կոտրվածք և հոդի վնասվածքով, ձախ բազկի փափուկ հյուսվածքների վնասվածքներով, Գարեգին Աղաջանյանը (1973թ.) որովայնի կույր թափանցող հրազենային վիրավորումով և բարակ աղու վնասումով, Զավեն Ավանեսյանը (1985թ.) իրանի բազմաթիվ հրազենային վիրավորումներ ներթափանցված որովայնի խոռոչ, լյարդի վնասումով և Հայկ Թորոսյանը (1997թ.) գլխուղեղի բաց թափանցող հրազենային կույր վիրավորումով:
Բժիշկները հիվանդների վիճակը գնահատում են կայուն ծանր: Նրանք գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում:

2 Апрель 2016 - 12:48 AMT
Некоторых из раненых в ходе военных действий на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана солдат на вертолете перевозят в Армению.
В военном госпитале «Мурацан»PanARMENIAN.Net сообщили, что скорая помощь медицинского центра «Эребуни» в Ереване перевезла раненых к ним.
А в Республиканскую больницу столицы Нагорного Карабаха Степанакерта перевезены четверо раненых граждан, сообщают в министерстве здравоохранения НКР. В больницу перевезены Цовинар Агаджанян (1961 г.р.), Гарегин Агаджанян (1973 г.р.), Завен Аванесян (1985 г.р.) и Айк Торосян (1997 г.р.).
В Республиканском медицинском центре министерства здравоохранения НКР раненым была оказана медицинская помощь, их прооперировали. Врачи оценивают состояние раненых граждан как стабильно тяжелое. Они находятся в реанимации, ничьей жизни не угрожает опасность.