ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամլո խոսնակ Արծրուն Հովյաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղադրել է խոցված ադրբեջանական ուղղաթիռի ու անձնակազմի զոհված անդամների լուսանկարները:
Ապրիլի 1-2-ին ծավալված մարտերի ընթացքում ԼՂ ՊԲ հակաօդայինները ոչնչացրել են երկու ադրբեջանական ուղղաթիռ: Նրանցից մեկը խոցվել էր շփման գոտու հյուսիսային հատվածում, որկրորդ ուղղաթիռը ոչնչացվել էր հարավարևելյան ուղղությամբ գրոհի ժամանակ:
Բացի այդ, ոչնչացվել է նաև 4 տանկ և երկու անօդաչու թռչող սարք: ՊԲ-ն ավելի վաղ ցուցադրել էր որսած ԱԹՍ-ներից մեկը, ինչպես նաև ոչնչացված ադրբեջանական զինուժի ու հայկական տարածքների ավերածությունների կադրեր:

Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян опубликовал в Facebook фотографии сбитого азербайджанского вертолета Ми-24 и погибших членов экипажа.
1-2 апреля в ходе боев в Нагорном Карабахе Армия обороны НКР сбила два азербайджанских вертолета. Один из них был уничтожен на северном, второй – на юго-восточном направлении линии соприкосновения.
Помимо этого, уничтожено 4 танка и два беспилотника. Рании министество обороны демонстрировало один из сбитых БПЛА, а также кадры уничтоженных азербайджанских солдат и разрушений армянской территории в ходе конфликта.